سوالات متداول

به عنوان یک روش نوین تبلیغاتی هزینه مارکتینگ و بازاریابی محصولات فروشگاه دیجی فارماسی به عنوان تخفیف بر روی خود محصولات در نظر گرفته می شود تا در راستای رسالت این سایت در جهت ارتقای سلامت عمومی در کل کشور و بخصوص مناطق کم برخوردار، مشتریان و مصرف کنندگان، محصولات با کیفیت را با هزینه کمتر تهیه کرده و موجب حسن اشتهار دیجی فارماسی شود.

سریعترین راه پیدا کردن محصول تایپ واژه دیجی فارماسی همراه با نام محصول در google است. به عنوان مثال اگر دنبال خرید محصول هیرویت هستید به این ترتیب عمل کنید.

روشهای متعددی برای انتخاب دسترسی به محصول سفارش داده شده وجود دارد که شما عزیزان می توانید با توجه به موقعیت مکانی و زمان مورد نیاز برای دسترسی به محصول مناسب ترین روش را انتخاب نمایید:
1- پست پیشتاز: با انتخاب این گزینه با هزینه اندک محصول ظرف حداکثر 5 روز کاری به دست شما می رسد
2- دیجی اکسپرس: با انتخاب این روش که فقط برای ساکنین شهر تهران (نه حومه) مقرر شده، هزینه ثابتی به فاکتور شما اضافه می گردد. با ارسال لوکیشن توسط مشتری از طریق پیام رسان واتسپ یا ایتا به شماره 09107843648 محصول توسط داروخانه به لوکیشن ارسالی شما در همان روز ارسال خواهد شد.
3- تحویل حضوری در محل داروخانه: برای عزیزانی که امکان حضور درمحل داروخانه به آدرس تهران ، بلوار میرداماد، پلاک 104 را دارند قرار داده شده که پس از سفارش با انتخاب این گزینه هیچ هزینه ای برای مشتری نخواهد داشت
4- اسنپ باکس: این روش برای ساکنین شهر تهران (نه حومه) مقرر شده است. ارسال لوکیشن توسط مشتری از طریق پیام رسان واتس آپ یا ایتا به شماره 09107843648 ارسال شده و محصول توسط داروخانه به لوکیشن ارسالی شما در همان روز توسط اسنپ باکس ارسال خواهد شد. در این روش هزینه اسنپ باکس توسط مشتری در مقصد پرداخت خواهد شد.

همکاران ما در واحد سایت هم اکنون در حال درج و تکمیل تاریخ انقضای محصولات هستند و شما می توانید اطلاعات مربوط به تاریخ انقضا را در ذیل نام هر محصول مشاهده کنید.
در صورت عدم درج تاریخ انقضا، جهت استعلام از داروخانه از طریق پیام رسان های واتس اپ و ایتا و ارسال پیامک به شماره 09107843648 اقدام نمایید.

بله.
دیجی فارماسی متعلق به داروخانه دکترگلابچی بوده و دارای نماد تجارت الکترونیک (اینماد) و همچنین مجوز وزارت بهداشت می باشد.
کلیه محصولات عرضه شده در سایت نیز داروخانه ای و دارای برچسب اصالت و اصل هستند.

بعد از بسته بندی و ارسال سفارش شما به شرکت پست، کد مرسوله ۲۰ رقمی برای شما پیامک خواهد شد که می توانید با وارد کردن آن در سایت اداره پست به نشانی tracking.post.ir وضعیت آن را مشاهده کنید.
همچنین در صورتی که هنگام ثبت سفارش در سایت ثبت نام کرده باشید، می توانید وضعیت سفارش خود را با ورود به حساب کاربری خود مشاهده نمائید.
در بخش سفارش های من می توانید وضعیت سفارش های خود را مشاهده کنید. سفارشاتی که فاکتور و بسته بندی شده باشند با عنوان “تکمیل شده” نمایش داده می شوند.
لطفا توجه نمائید که برای ثبت سفارش الزامی به ثبت نام در سایت وجود ندارد و همانطور که گفته شد بعد از ارسال سفارش به پست کد رهگیری پستی به شماره ثبت شده در صفحه پرداخت پیامک می شود.

چنانچه هنگام خرید نام کاربری برای خود ایجاد کرده باشید تاریخچه خرید های قبلی از طریق نام کاربری با ورود به حساب کاربری قابل مشاهده خواهد بود.

بله. شما  می توانید با تماس با شماره  22229995-021  از مکالمه با مشاورین دیجی فارماسی به صورت رایگان بهره‌مند شوید و یا پیغام خود را در چت آنلاین وب سایت ارسال کنید.

در صورت مغایرت محصول و فاکتور باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، ازطریق تلفن و سپس ارسال عکس در پیام رسان واتسپ یا ایتا به شماره 09107843648 اطلاع رسانی کنید پس از تایید، مبلغ فاکتور کالاهای مرجوعی در صورت دارا بودن شرایط مرجوعی، حداکثر به مدت 24 ساعت بعد از عودت کالا توسط مشتری و دریافت کالا توسط دیجی فارماسی، به حساب مشتری واریز و یا اصلاح در ارسال کالا انجام خواهد شد.
همچنین در صورتیکه پس از ثبت سفارش موجودی کالایی در انبار به اتمام رسیده باشد و یا امکان ارسال آن محصول توسط پست وجود نداشته باشد وجه کالای سفارش داده شده به شماره کارت ارسالی توسط مشتری عودت داده می شود و یا مبلغ مذکور در کنار فاکتور در کنار بقیه اقلام ارسالی (در جعبه ارسالی توسط پست) مسترد خواهد شد.

با شماره گیری 22229995-021  (داخلی 2) می توانید سفارش خود را تلفنی ثبت کنید و یا پیغام خود را در چت آنلاین وب سایت ارسال کنید.

فروشگاه اینترنتی دیجی فارماسی دارای نماد اعتماد تجارت الکترونیک در زمینه راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی است. در اختیار داشتن این نماد نشان‌دهنده امن بودن محیط دیجی فارماسی برای سفارش‌گذاری هم ‌میهنان گرامی است.