مکمل های درمانی

سرماخوردگی و روش های جلوگیری از ابتلا و پیشگیری

سرماخوردگی و روشهای جلوگیری از ابتلا

عفونت دستگاه تنفسی فوقانی (URTI=upper respiratory tract infection) یک بیماری ناشی از، عفونت حاد است؛ که بینی، سینوس‌ها، حلق، حنجره یا نای درگیر می‌کند. و با علایمی شاملː انسداد بینی، گلودرد، التهاب لوزه (تونسیلیت)، فارنژیت، لارنژیت، سینوزیت، اوتیت میانی و سرماخوردگی همراه است.

در این مقاله سعی بر این است که با معرفی موثرترین داروهای در دسترس که بدون نسخه از طریق داروخانه‌ قابل تهیه هستند بهترین راه کارهای درمانی جهت سرماخوردگی و روشهای جلوگیری از ابتلا ارائه گردد.

سرماخوردگی و روشهای جلوگیری از ابتلا و پیشگیری:

۱-داروهای موثر در یشگیری و درمان علایم از طریق تقویت سیستم ایمنی:

 

2-استفاده از اسپری های تنفسی حاوی کاراژینان:

کاراژینان نوع یوتا یک پوشش فیزیکی محافظ در مجاری تنفسی ایجاد کرده و مانع از ورود عفونت های ویروسی در دستگاه تنفسی فوقانی میگردد. این دست محصولات ساخت کشور اتریش هستند و با کاهش بار ویروس در مجاری تنفسی دردرمان سرماخوردگی و آنفولانزا و عفونت های ویروسی دستگاه تنفس فوقانی استفاده و همچنین سبب کاهش دوران نقاهت بیماری می‌گردد.

اسپری کلداماریس فلو: ایجاد پوشش فیزیکی قوی در مجاری تنفسی و کاهش با میکروبی در این نواحی

کلداماریس پرو: جهت پیشگیری از گسترش عفونت سرماخوردگی و آنفولانزا در دستگاه تنفسی فوقانی بوده و دارای اثرات ضد ویروسی

کلداماریس بیبی: از طریق مرطوب نگه داشتن مخاط بینی در هنگام سرماخوردگی به تنفس بهتر در خواب و در نتیجه خوردن شیر کافی کمک می‌کند. اسپری کلداماریس بیبی سبب کاهش دوران نقاهت بیماری نیز می‌گردد. مصرف این اسپری به ویژه برای کودکان دارای نقص سیستم ایمنی توصیه می شود.

کلداماریس تروت :باعث تثبیت یک لایه مرطوب فیزیولوژیک بر روی مخاط دهان و حلق می گردد که به مدت طولانی تری برروی مخاط باقی مانده و مانع فیزیکی از مخاط در برابر محرک های خارجی محافظت می نماید

 

3-استفاده از اسپری های تنفسی حاوی اکتویین:

اکتوئین به عنوان یک مولکول طبیعی، برای پیشگیری و درمان التهاب مخاط بینی ناشی از حساسیت و آلرژی های فصلی، برای گروه افراد حساس، افراد مقاوم و حساس به داروهای کورتونی، آنتی هیستامین و دکونژستانت ها، بزرگسالان و بچه های زیر ۱۰ سال، خانم های باردار و مادران شیرده، مناسب می باشد.

4-استفاده از داروهای گیاهی:

4-1شربت سینوپرت برای رفع التهابات و تورم و درد سینوس های پارانازال (اطراف بینی) استفاده می شود.

4-2 شربت برونشی پرت یک داروی گیاهی است که در درمان سرماخوردگی هایی که دستگاه تنفسی تحتانی را تحت تاثیر قرار می دهند استفاده می شود. همچنین برای درمان علائم برونشیت حاد و جلوگیری از برونشیت مزمن همراه با سرفه و سرما خوردگی هایی با موکوس و خلط غلیظ کاربرد دارد.

4-3 فراورده های حاوی عصاره ریشه پلارگونیوم در درمان سرفه و سرماخوردگی به منظور تسکین علائم و کاهش مدت بیماری استفاده می‌شود. این داروی گیاهی می‌تواند با عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی از جمله سرماخوردگی، برونشیت و سینوزیت مقابله کند و علائم سرماخوردگی مثل آبریزش بینی، عفونت دستگاه تنفسی و گرفتگی مجازی تنفسی را هم بهبود ببخسد

4-4 ترکیبات حاوی گیاه عشقه جهت بهبود بیماری های التهابی مزمن برونشیال و التهاب مجاری تنفسی که با سرفه همراه است.

4-5 دارویی گیاهی با ترکیب دانه به و مرزنجوش که برای درمان سرفه، گرفتگی صدا، التهاب ریه و میکروب گلو استفاده می شود

 

5- قرص های مکیدنی و آبنبات سرد مکیدنی:

این دست از فراورده ها حاوی ترکیبات کیاهی ، طبیعی،  پروبیوتیک و همچنین اسانس های ضد عفونی کننده و باز کننده مجاری تنفسی می باشد که بهداشت دهان، دندان و گلو را نیز سبب می شود.
5-1 آآلتادین قرص مکیدنی گیاهی است جهت درمان التهاب گلو و دهان، گرفتگی صدا و سرفه‌های تحریکی ناشی از سرماخوردگی

5-2 لاکتوگام: پروبیوتیک دهانی حاوی بیش از (>10⁹CFU) استرپتوکوکوس سالیواریوس در هر قرص است که باعث حفظ سلامت دهان،دندان و لثه ها می شود. لاکتوگام همچنین باعث رفع التهاب حلق، لوزه ها و عفونت گوش میانی و همچنین بهبود سلامتی گلو و گوش ها می شود

5-3 ناتسور آبنبات های سرد حاوی ویتامین C و آدامس های بدون قند جزء محصولات برند ناتسور بوده و به علت داشتن فرمولاسیون نوآورانه، مناسب جهت بهداشت دهان، دندان و گلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *